Oleme uhked, sest ta tegi selle ära!

Oleme uhked, sest ta tegi selle ära!

 

Pärast peaaegu 8 aastat maaletooja moosimist, et saaks ka Eestis 3M sertifikaati teha, sai see lõpuks tehtud. Ja veel oi-oi kui häst! Jah, meie peapaigaldusspetsialist Riivo on nüüd lõpuks ometi ametlikul 3M materjalide sertifitseeritud paigaldaja!

 

Selle aasta jaanuaris avanes Riivol võimalus osaleda koolitusel, kuhu tulid meie regiooni 3M tootja esindajad kiletajaid eksamiteks ette valmistama. Kahepäevasel koolitusel tutvustati teooriat ja harjutati eksami detailide kiletamist.

24. ja 25. aprillil olid eksamite päevad, kus osales kahe eelneva grupi peale kokku 5 inimest. Tasub ära mainida, et tegemist oli esimese 3M Endorsed Vechicle Grapics Installer Professional programmiga Eestis, mille läbinutele anti paber, mis tunnistab, et kiletaja tunneb ja oskab paigaldada 3M kiletootja materjale.

Eksamil tuli läbida teooria ja kiletada ära kuus erinevat etteantud detaili. Iga osa eest oli võimalik saada 100 punkti. Eksamilt kokku oli võimaik saada maksimaalselt 700 punkti. Minimaalne punktiskoor millega läbi sai oli 560, kuid uskuge meid mitte ükski kiletaja poleks sellise skooriga kindlasti rahule jäänud. 😉

Kiletamisel olid detailideks vanakooli topeltvaltsiga Sprinteri tagauks, Vito liuguks, kapott, peegel, uks koos küljes oleva ukselingiga ning tagastange.

Materjalideks kasutati kahte erinevat 3M trükikilet ning mõistagi ka 3M 2080 läikivat ja matti ülekiletamiskilet.

Igat detaili tuli teha etteantud aja jooksul ning hindajad kontrollisid, kas kõik detailid said korrektselt tehtud. Kiletatud detailidel ei tohtinud olla liimirante, õhumulle, kortse, paista originaalvärvi, tehtud möödalõikeid jne. Iga üle aja mindud minut andis miinus ühe punkti.

Nagu eelpool mainitud, siis eksamilt oli võimalik saada maksimaalselt 700 punkti. Me teadsime, et Riivol läheb eksamil kindlasti hästi, kuid me ei osanud aimatagi, et ta selle nii hästi ära teeb.

Tulemused:

  • vanakooli topeltvaltsiga Sprinteri tagauks – 100p
  • Vito liuguks – 100p
  • kapott – 100p
  • peegel – 100p
  • Tagastange – 90p
  • Ukselingiga uks 94p
  • Teooria – 94p.

 

Punktide arv kokku 678, mis protsentuaalselt teeb 96,86% 700 punktist. Mille kohta võiks öelda, et põhimõtteliselt 100% läbitud eksam. Ka 3M esindajad kiitsid ja imestasid, et kuidas küll nii hästi tehtud sai. 🙂

Tulemusi vaadates saab öelda, et võib olla uhke küll!

Aga mida see paber siis Afterworkile ja Riivole annab?

Aina rohkem kogub propulaarsust sõidukite kiletamine nii ülekiletamiskilede kui ka prindikiledega, olgugi, et tänaseks on Eestis sõidukeid kiletatud juba üle 30 aasta.

Näeme, et kliendid on muutunud teadlikumaks ning soovivad, et neile tehtud kiletöö oleks kvaliteetne ja kauapüsiv. Seega tunnustatud tegija on selles valdkonnas vägagi hinnatud.

Kui vaatame Eestist väljapoole, siis näeme, et paljude suuremate hangete puhul nõutakse, et projektis osaleja on sertifitseeritud paigaldaja. Kui Eestis hangetel võib osaleda sisuliselt igaüks ja samuti on ka tulemused tihtilugu alla igasuguse arvestuse, siis välismaal ei võeta jutulegi, kui tegemist pole kiletootja poolt tunnustatud professionaaliga.

Ehk siis Afterworkile ja Riivole on nüüd maailm avatud ja Afterworki klienditele annab sertifitseeritud paigaldaja kindlustunde, et töid teostab tunnustatud spetisalist.

Rohkem pilte leiad Creolink Facebooki lehelt.

https://www.facebook.com/creolinkestonia Soovid reklaami? Rohkelt võimalusi ideede teostamiseks