Kas teadsid, et neid olukordi saab tegelikult vältida?

Kas teadsid, et neid olukordi saab tegelikult vältida?

 

Vahel tuleb ette olukordi, kus ilma mõjuva põhjuseta hakkavad kleebised sõiduki küljest maha kooruma. Kui esimesena võidakse mõelda, et ‘’oioi, paigaldaja tegi halba tööd’’, siis tasub korraks aega maha võtta ja uurida, milles tegelikult probleem seisneda võib. 

 

Üheks peamiseks põhjuseks, miks kleebised pinna külge täielikult ei kinnitu on vaha.

Vaha külge kleebised pikemalt pidama ei jää, sest vaha pind on sile ning see takistab liimi täielikku nakkumist auto kerega. Seega soovitame alati käia kas käsipesulas või broneerida aeg pesulasse ja ära mainida, et vahatamist ei soovi. 

Mõistagi peab ka sõiduki pind olema kleepimiseks sobilik, ehk siis rooste, täkked ja lahtine laki tuleks kere pealt eemaldada.

Teine ja kolmas põhjus on seotud paigaldusvõtete ja materjali valikuga.

Kui lõike-ja ülekiletamiskilede puhul on lahti tulemine harv juhus (mida võib ka vahest juhtuda, kui sõiduki kere pole kleepimiseks vastav), siis trükikilede puhul on see üsna tihe nähtus.

Kuna trükikiled on üldiselt hinna poolest omajagu kallimad, sest hind sisaldab lisaks materjalile ka printimist ja töötlust, kiputakse odavamate materjalidega niiöelda soodsamat hinda pakkuma. 

Lihtsamalt öeldes tähendab see seda, et siledale pinnale mõeldud materjali kasutatakse sõidukite kumeruste ja sügavuste peal. Kindlasti oled linnapildis märganud, et mõningatel kaubikutel on tehtud valtside peale kas läbilõiked nii, et originaalvärv paistab või siis on valtsi kohtadest on kile lahti hüpanud. 

Sama olukord võib juhtuda ka kvaliteetse trükikilega, kui paigaldaja pole pinda korralikult eelnevalt puhastanud, on paigaldanud kleebised valede võtetega või pole hiljem ohukohti korralikult üle kuumutanud. 

Meie tähelepanek siinkohal on, et odavama trükikilega pakkumine tähendab seda, et tehakse teatavaid mööndusi. Kui trükireklaami hind tundub teistega võrreldes ääretult soodne, siis tasub uurida, millisena hakkab välja nägema kleebitud sõiduk.

Kvaliteetsem trükikile võib mõningatel juhtudel olla aga mitmeid kordi kallim. Küllaga kallima kilega saab kenasti ära katta kogu sõiduki välispinna. Kui soovid sõidukile pikaajalist ja korralikult püsivat kleebisreklaami, siis tasub arvestada, et selline variant on võrdlemisi kallis investeering, kuid see tasub end igati ära.

Neljanda põhjusena näeme, et ka korralikult paigaldatud kleebiseid on võimalik teadmatusest maha pesta.

See tähendab seda, et kile liimil ei ole lastud korralikult nakkuda ning klienti pole teavitatud edasisest hooldusest. Ehk, siis kui paigaldaja ise informatsiooni ei jaga, siis tasub alati üle küsida, kuna, kuidas ja millise vee temperatuuriga võib hiljem kleebitud sõidukit pesta.

Boonusena võib öelda, et ekstreemsed ilmastikuolud võivad ka kleebised sõiduki küljest lahti lükata. 

Seda eriti talvisel ajal, kui liim pole saanud korralikult nakkuda ja väljas on suur temperatuuri kõikumine ja sademete hulk on ootamatult kõrge. 

Meie aga loodame, et te ei pea kunagi kooruvate kleebiste pärast pead valutama, sest enamikke olukordi on võimalik vältida, kuid ilmastiku vastu ei saa ilmselt keegi. 🙂

Afterwork AdsSoovid reklaami? Rohkelt võimalusi ideede teostamiseks