Kas oled mõelnud, mida kiletamine endast kujutab?

Kas oled mõelnud, mida kiletamine endast kujutab?

 

 

Tihti leiame end olukorrast, kus peame tegema palju teavitus tööd nii protsessist, ettevalmistusest ja ka sellest, mis hinna kujundab. Paljud pöörduvad meieni arvates, et kiletamine on odavam kui värvimine. Usume, et sellest postitusest on hea aru saada, mida kiletamine tegelikult tähendab. 

Kõige pealt saab kiletamise protsess alguse kile valimisest. Koos kliendiga valime välja selle sobiva kile ja värvitooni. Järgmisena vaatame üle sõiduki kere. Seda selleks, et näha, kas klient peab omalt poolt tegema ka kere parandustöid. Üldjoontes on piisanud ainult kergest lihvimisest. Kui me aga näeme, et sõiduki kerel olevate defektide parandamiseks kulub rohkem ressursse, siis soovitame auto pigem värvimisse viia. Meie keretööde teenust pakkuda ei saa, sest meil puuduvad selleks vajalikud ruumid. 

Edasi lepime kokku kiletamise aja ja palume kliendil enne sõiduk ära pesta. *NB! Tanklate automaatpesulad ei sobi, sest seal kantakse pinnale ka vaha ja vaha peale kile püsima paraku ei jää. Muidugi võid julgelt ka meie ülesandeks välipesu usaldada.

Kui auto on meile töökotta jõudnud võtab mehaanik sõiduki täiesti juppideks et saaksime kiletada sõiduki võimalikult hästi. See tähendab seda, et võetakse küljest esi- ja tagastange ning nendel olevad ära käivad detailid, ustelt lingid ja liistud, küljest võetakse samuti ka küljekarbid. Katuselt võetakse uim ja liistud, mida on kerge eemaldada. Katusereelingud jäävad siiski külge, sest nende eemaldamine on palju suurem ettevõtmine kui esialgu tunduda võib.  Kui kõik vajalikud detailid on sõidukilt eemaldatud alustame kere ja detailide korraliku puhastamisega. Kuna kile tekitab väga palju staatikat, et tohi ruumis olla tolmukübemeid. Ehk siis igati puhas auto ja ruum garanteerivad puhta lõpptulemuse. See on ka põhjuseks, miks me ei paku keretöid, sest meil pole võimalik keretööde käigus õhku paiskunud tolmu kinni püüda. Ja usu meid, sa ei taha kohe kindlasti liiva kile alt leida. Ka meie mitte. 🙂 

Kui keskkond ja kere on puhas, algab kiletamine. Viise, kuidas kiletada on erinevaid aga meie teeme seda detailide kaupa. Ühekaupa kiletamise puhul kulub küll natukene rohkem materjali aga see võimaldab meil piinliku täpsusega viimistleda ääri ja teha nii, et auto originaalvärv ei jääks kuskilt paistma, kui kõik avad on suletud. 

Ajaliselt võttes on kile peale panemine kõige väiksema ajakuluga, kuid puhastamine, viimistlemine ja ülekuumutamine võtavad siiski ajast suurema osa. Sellepärast ütlemegi meie oma töö ajaliseks kuluks on nädal kuni poolteist.

Kui suur töö on selja taga tuleb mehaanik ja paneb sõiduki uuesti kokku. Mõistagi võtab kokkupanek kauem aega, kuna kleebitud sõiduki kokkupanekul tuleb olla eriti ettevaatlik ja tähelepanelik. 

Viimaseks tööks on kile puhastamine ja katmine vastava ainega, et kaitsta just kleebitud kilet esimesed nädalad. Esimesed nädalad on ka kõige olulisemad, sest siis toimub liimi intensiivsem nakkumine ja sellepärast ei tohi selle aja jooksul sõidukit kemikaalidega pesta. Siinkohal on hea ära mainida ka seda, et esimestel päevadel võib kile alt paista ebamäärasusi. See ongi enamikel juhtudel tingitud liimist. Ajapikku kaovad need temperatuuri kõikumiste abil ära. 

Kuid mida see täpsus annab sulle kui auto omanikule?

Eks ikka seda, et kile on paigaldatud vastavalt nõuetele ja see tagab omakorda kile parema ja pikaajalise püsivuse. Kiletootjad annavad kile kestvusele garantiid keskelt läbi 7 aastat. Meie anname omapoolse garantii paigalduseks aasta. See tähendab seda, et kui kilega peaksid tekkima mingitel põhjustel probleemid, siis need ilmnevad üsna kiiresti ja sellepärast pole vajadust pikemalt garantiid anda. 

Mainime ära ka selle, et kile ja värv on lõpptulemuselt kaks täiesti erinevat toodet. Kui värvi pind sõidukil on enamasti sile, siis kilel oma omaduste poolest on siiski mõnevõrra tekstuursem. Eriti jääb see silma läikivate kilede puhul. Satiin ja mattkilede puhul nii ei ole.

Usume, et said hea ülevaate kiletamise protsessi ja aimad, mida see töö endast sisaldab. Soovitame pilgu peale visata ka Dodge ülekiletamise videole, et näha, kus ja kuidas me töötame.

Seega, kui soovid pigem värvi laadset lõpptulemust, siis soovitame minna sõidukiga värvimisse.

Kui aga kiletamine on ikkagi see, millega soovid sõiduki välimust muuta, siis võta meiega ühendust ja broneerime aja sõiduki kiletamiseks! 🙂

Tegudeni

Afterwork AdsSoovid reklaami? Rohkelt võimalusi ideede teostamiseks